Flucontrol Max tabl. powl.(650 mg+10 mg+4 mg) - 10 szt.
Substancja czynna | Paracetamol+Phenylephrine hydrochloride+Chlorpheniramine maleate |
---|---|
Nazwa preparatu | Flucontrol Max tabl. powl.(650 mg+10 mg+4 mg) - 10 szt. |
Producent | Aflofarm Farmacja Polska |
Zawartość opakowania | 10 szt. |
Kod EAN | 5909990993673 |
Refundowany | nie |
Bepłatny dla seniorów 75+ | nie |
Recepta | OTC |
Cena | 12,06 PLN |
Wskazania (w tym pkt 4.1 ChPL) | Leczenie objawowe przeziębienia i grypy, przebiegających z gorączką, słabym lub umiarkowanym bólem, obrzękiem błony śluzowej nosa z tworzeniem wydzieliny. Preparat w postaci tabletek łagodzi ból i gorączkę, zmniejsza ilość wydzieliny z nosa oraz zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa. |
Dawkowanie | Doustnie. Saszetki. Dorośli i młodzież >12 lat: 1 saszetka co 6-8 h (3-4 razy na dobę). Nie należy stosować więcej niż 4 saszetki (4 g paracetamolu) w ciągu 24 h. Dzieci: nie ma określonych wskazań do stosowania preparatu u dzieci w wieku <12 lat ze względu na jego dawkę. Pacjent powinien skonsultować się z lekarzem, jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 3 dniach. Sposób podawania: rozpuścić zawartość saszetki w niewielkiej ilości płynu, najlepiej w połowie szklanki wody. Tabletki. Dorośli i młodzież >12 lat: 1 tabl., w razie konieczności dawkę można powtarzać lecz nie częściej niż co 4-6 h. Nie stosować więcej niż 6 tabl. (co odpowiada 3900 mg paracetamolu + 60 mg fenylefryny chlorowodorku + 24 mg maleinianu chlorofenaminy) w ciągu 24 h. Jeżeli gorączka występuje dłużej niż przez 3 dni leczenia, ból lub inne objawy dłużej niż 5 dni lub objawy ulegają nasileniu lub pojawiają się nowe, należy ocenić sytuację kliniczną. Podawanie preparatu uzależnione jest od występowania objawów bólowych lub gorączki. W przypadku ich ustąpienia powinno się zakończyć podawanie preparatu. Dzieci w wieku <12 lat: preparat przeciwwskazany. Szczególne grupy pacjentów. Preparat w obu postaciach przeciwwskazany jest pacjentom z niewydolnością nerek lub wątroby. U pacjentów w podeszłym wieku należy zachować ostrożność. |
Kompletny opis preparatu na pharmindex.pl | |
Wszystkie preparaty zawierające Paracetamol+Phenylephrine hydrochloride+Chlorpheniramine maleate
Nazwa | Opakowanie | Odpłatność | Cena ref. | Cena 100% |
---|---|---|---|---|
Flucontrol Hot proszek do sporz. roztw. doustnego(1000 mg+10 mg+4 mg) - 8 saszetek | 8 saszetek | 100% | (-) PLN | 20,31 PLN |
Flucontrol Max tabl. powl.(650 mg+10 mg+4 mg) - 10 szt. | 10 szt. | 100% | (-) PLN | 12,06 PLN |